Fotogaléria

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Mesto Hajdúszoboszló ako liečebné miesto a rekreačné stredisko, ako aj termálna voda v Hajdúszoboszló majú narodeniny 26.októbra 1925.

Dvaja geológovia, Dr. Ferenc Bőhm a Dr. Ferenc Pávai Vajna po odôvodnených výskumoch vyznačili miesto skúšobného vrtu v Hajdúszoboszló. Povolenie potrebné k vŕtaniu získali viac ako rok pred týmto význačným dňom, potom v dôsledku ich práce vytryskla z hĺbky 1090,87 metrov termálna voda s teplotou 73 °C.

Zo začiatku mesto ani nevedelo, čo by sa mohlo začať s množstvom vody, ktoré nepretržite vyvieralo na povrch. Na základe skúseností miestnych ľudí sa však do popredia dostala možnosť využitia vody, veď muži sa v nej kúpali, zatiaľ čo ženy v nej začali prať a pociťovali jej dobré účinky aj týmto spôsobom. Zvesť o liečivej vode sa rovnako rýchlo šírila v okolí mesta a v štáte. To vyvolalo aj pozornosť odborníkov a onedlho sa začal zdĺhavý postup analýz, ktorých výsledky a iné vedecké posúdenia preukázali, že sa mesto Hajdúszoboszló dostalo k termálnej vode s liečivým účinkom.

Hajdúszoboszló, ako liečebné a kúpeľné mesto, je uznávané aj na medzinárodnej úrovni. Popri termálnej vode si môžete užívať aj blahodarné účinky liečebných ošetrení či vyskúšať welness a fitnes služby patriace k dnešnému životnému štýlu.

Hajdúszoboszló je ideálnym turistickým miestom nielen pre ľudí túžiacich po liečbe, ale aj pre tých ľudí, ktorí si chcú len príjemne užívať. Počas leta sa koná množstvo kultúrnych a spoločenských akcií ako napr. Hradné hry, Festival vína a BIO potravín, ukážky lukostreľby, majstrovstvá vo varení perkeltu, Letecké dni, lety balónom či rôzne koncerty.

V meste je množstvo hotelov a kvalitných reštaurácií a v letných večerných hodinách nie je nič krajšie a príjemnejšie, než posedieť si na peknej terase a vychutnať si pohodu pri kvalitnom víne a miestnych kulinárskych špecialitách. Prevádzkovatelia aj personál v hoteloch, reštauráciách, penziónoch, obchodoch a rôznych ďalších prevádzkách sú vždy veľmi ústretoví a mnohí z nich ovládajú nielen angličtinu či nemčinu, ale aj základy slovenčiny.

Každý, kto sa vyberie do Hajdúszoboszló, bude určite spokojný a bude na čas strávený v tomto príjemnom kúpeľnom meste spomínať len v najlepšom.